Join the mkm.art.pl
Log In
Search
Interesting facts
W XVI wieku Maków był miastem powiatowym w województwie mazowieckim, ośrodkiem gospodarczym, jedną z dwóch równorzędnych stolic ziemi o powierzchni 897 km² - zwanej makowsko-różańską, oraz siedzibą starosty grodowego.
Szkoła nie rozwija zainteresowań? |
Written by Artur Rzepiński |
Sunday, 16 October 2011 20:34 |
Według przeprowadzonej przez nas sondy, podczas której oddano 127 głosów, ponad 80% respondentów uważa, że żadna makowska szkoła nie rozwija zainteresowań pozalekcyjnych uczniów. Czy słusznie? Powiedzcie nam, na jakie zajęcia uczęszczalibyście w Waszych szkołach!
Jest to bardzo surowa ocena wystawiona makowskim szkołom. Jedynie kilka procent respondentów stwierdziło, że w poszczególnych szkołach spełniane są zainteresowania uczniów. Warto zastanowić się, czy rzeczywiście szkoła publiczna ma chęć i jest w stanie spełnić takie potrzeby. Z czego może wynikać tak surowa ocena? Czy placówki szkolno-wychowawcze nie prowadzą żadnych zajęć pozalekcyjnych? Czy w prawidłowy sposób inspirują i zachęcają do pracy nad swoimi zainteresowaniami? A może szkole publicznej trudno jest organizować jakiekolwiek zajęcia pozalekcyjne? Jak wygląda sytuacja w innych szkołach w kraju? Np. w Łodzi w szkole podstawowej Nr 184 uczniowie mogą uczestniczyć w zajęciach m.in.:
No tak, ale to Łódź, duże miasto... Trzy razy większy od Makowa - Mikołów oferuje swoim uczniom zajęcia wokalne, taneczne i koła komputerowe/techniczne. A jak wygląda sytuacja w L.O im Marii Skłodowskiej-Curie w Skawinie (23 000 mieszkańców)? Ze strony internetowej dowiadujemy się, że tu uczniowie mogą uczęszczać na m.in.: koło recytatorskie, wyjazdy narciarskie-snowboardowe lub strzelnicę. Wiemy już, że wprowadzenie zajęć pozalekcyjnych jest w szkole publicznej możliwe. Niska ocena makowskich szkół nie wynika więc z niekorzystnych warunków jakie stwarza system edukacji. Co może być przyczyną takiego ukształtowania się wyników ankiety? Może więcej dowiedzielibyśmy się prosząc Dyrekcję oraz uczniów o uczciwą odpowiedź na następujące pytania:
Zachęcamy do wyrażania swojej opinii na Facebook'u, forum lub na adres This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it ! Wnioski z rozmów z Wami przekażemy Szkołom - mamy nadzieję, że uda nam się zainteresować Dyrekcje problemem! |