Join the mkm.art.pl
Log In
Search
Interesting facts
Samorząd miejski Makowa istnieje
od 1919 roku. W skład pierwszej Rady Miejskiej Makowa weszli:
ksiądz Teodor Mateuszczyk, Antoni Wardaszenko, Jan Minasiewicz, Władysław Brodowski, Szymon Dzwonkowski, Feliks Krystman, Michał Różycki, Wiktor Niski, Józef Świątkowski, Samuel Pianka,
Dawid Minoga, Jonas Najman, Sender Pianka, Jakub Majer Sagał, Rubin Safian, Chaim Ungier, Icek Szamowicz, Ch. Blum, Ch. Chrzan, Juda Rozenbaum, Abram Małach, Hersz Josef Aronowicz i A.H. Szejnberg.
Szkoła nie rozwija zainteresowań? |
![]() |
![]() |
Written by Artur Rzepiński |
Sunday, 16 October 2011 20:34 |
Powiedzcie nam, na jakie zajęcia uczęszczalibyście w Waszych szkołach!
Jest to bardzo surowa ocena wystawiona makowskim szkołom. Jedynie kilka procent respondentów stwierdziło, że w poszczególnych szkołach spełniane są zainteresowania uczniów. Warto zastanowić się, czy rzeczywiście szkoła publiczna ma chęć i jest w stanie spełnić takie potrzeby. Z czego może wynikać tak surowa ocena? Czy placówki szkolno-wychowawcze nie prowadzą żadnych zajęć pozalekcyjnych? Czy w prawidłowy sposób inspirują i zachęcają do pracy nad swoimi zainteresowaniami? A może szkole publicznej trudno jest organizować jakiekolwiek zajęcia pozalekcyjne? Jak wygląda sytuacja w innych szkołach w kraju? Np. w Łodzi w szkole podstawowej Nr 184 uczniowie mogą uczestniczyć w zajęciach m.in.:
No tak, ale to Łódź, duże miasto... Trzy razy większy od Makowa - Mikołów oferuje swoim uczniom zajęcia wokalne, taneczne i koła komputerowe/techniczne. A jak wygląda sytuacja w L.O im Marii Skłodowskiej-Curie w Skawinie (23 000 mieszkańców)? Ze strony internetowej dowiadujemy się, że tu uczniowie mogą uczęszczać na m.in.: koło recytatorskie, wyjazdy narciarskie-snowboardowe lub strzelnicę. Wiemy już, że wprowadzenie zajęć pozalekcyjnych jest w szkole publicznej możliwe. Niska ocena makowskich szkół nie wynika więc z niekorzystnych warunków jakie stwarza system edukacji. Co może być przyczyną takiego ukształtowania się wyników ankiety? Może więcej dowiedzielibyśmy się prosząc Dyrekcję oraz uczniów o uczciwą odpowiedź na następujące pytania:
Zachęcamy do wyrażania swojej opinii na Facebook'u, forum lub na adres This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it ! Wnioski z rozmów z Wami przekażemy Szkołom - mamy nadzieję, że uda nam się zainteresować Dyrekcje problemem! |